Talsu novada sadarbības pilsēta Ukrainā lūdz palīdzību!

Talsu novada pašvaldības starptautiskās sadarbības pilsētai Čortkivā (Ukraina) nepieciešams mūsu atbalsts! Turpinoties karadarbībai Ukrainā, aizvien lielākus zaudējumus cieš valsts infrastruktūra, kas ietekmē ikviena tās iedzīvotāja ikdienu. Lai atbalstītu Ukrainas cilvēkus, Čortkivas pilsētas mērs Volodimirs Šmatko lūdz palīdzēt dažāda aprīkojuma un arī ziemas drēbju un apavu nodrošināšanā.

Čortkivas pilsētas pārvalde lūdz ziedot ikdienā šobrīd ļoti nepieciešamas lietas: ģeneratorus (ar jaudu 5 kW, 6,5 kW un 10 kW), guļammaisus, tūrisma paklājus un folijas segas, piepūšamos matračus, ziemas apģērbu un apavus vīriešiem (izmēros no M līdz XXL un no 40. līdz 46.) un sievietēm (izmēros no M līdz XXL un no 37. līdz 41.), zeķes, cepures, cimdus, termoveļu, rācijas, lukturīšus, power bankas, pārveidotājus (no 12V uz 220), termokrūzes, termosus.

Lai sarūpētu nepieciešamo, ir iespējams sniegt arī finansiālu atbalstu. To var izdarīt, izmantojot biedrības „Baložu pasts” kontu: Biedrība BALOŽU PASTS, LV58HABA0551040981861, „SWEDBANK” AS,
SWIFT kods: HABALV22. Mērķis: Čortkivas pilsētas atbalstam.

Saziedotie līdzekļi tiks izmantoti nepieciešamo lietu iegādei. Patlaban Čortkivas pilsētā, tāpat kā lielākajā daļā visā valstī, ir traucēta elektroapgāde, ūdenssaimniecības un siltumenerģijas pakalpojumu nodrošināšana. Intensīvākie uzbrukumi, informē V. Šmatko, tiek vērsti pret mājsaimniecībām un publisko sektoru, lai pēc iespējas vairāk pasliktinātu cilvēku dzīves apstākļus ziemas periodā. Tieši tādēļ pilsētai it īpaši nepieciešami ģeneratori, ko tā vai tās tuvējās apkaimes varētu izmantot veselības aprūpes un izglītības iestādēs.

Čortkivas pilsēta ir lūgusi izskatīt iespēju mikroautobusa (14 vai vairāk sēdvietu) nodrošināšanai, kas tiktu izmantots dažādu vajadzību nodrošināšanai.

Talsu novada pašvaldība ir sazinājusies ar Ukrainas vēstniecību Latvijā, lai kopīgā sadarbībā ar to un labdarības organizācijām, visi ziedojumi tiktu nogādāti Čortkivas pilsētā.

Ziedojumus no 1. līdz 15. decembrim iespējams nogādāt vairākās Talsu novada pilsētās un pagastos. Aicinām pirms ziedojumu veikšanas pārliecināties par attiecīgo mantu tehnisko stāvokli, dāvinot tikai labā stāvoklī esošas lietas.

Ziedojumus pieņem:

Laucienes kultūras namā („Kultūras nams”, Lauciene) darba dienās (atbildīgā persona Juris Upmalis, tālrunis 26162380).