LAUCIENES KULTŪRAS NAMS

Par Laucienes pagasta kultūras dzīves veidošanās sākumu uzskatāms 1910. gads, kad tika nodibināta bibliotēkas biedrība. Kopš tā brīža Laucienē spēlēts teātris, skanējušas dziesmas un rībējuši deju soļi. Patlaban, vairāk nekā simts gadu vēlāk, Laucienes kultūras namā darbojas divi kolektīvi – jauktais koris „Lauciene", un folkloras kopa „Trejteka". Savu mājvietu kultūras namā raduši arī divi interešu klubi un jaunus deju soļus uz kultūras nama skatuves apgūst arī skolēnu deju kolektīvs „Nurmīte". Īpaši aktīvi un rosīgi ir arī pensionāru klubiņa „Madaras" biedri, kuri ņem aktīvu līdzdalību Laucienes kultūras dzīves aktivitātes.

Kultūras nams lepojas ar nu jau par tradīciju kļuvušām Laucienes pagasta dienām, kas norisinās augusta beigās, krāšņām gadskārtu svinēšanām, lustīgām ballēm un radošiem pasākumiem, kas piedāvā Laucienes iedzīvotājiem interesanti un saistoši pavadīt savu brīvo laiku.

Laucienes kultūras nama nolikums

Vadītāja: Agrita Priedniece
Tel.: 26335481
E-pasts: agritatal@inbox.lv
Nodarbību laiks: ceturtdienās, plkst. 18.00 – 20.30

Jauktais koris „Lauciene" darbojas kopš 1915. gada, kad to nodibināja skolotājs Kārlis Veiss. Aktīva kora darbība sākas ar 1918. gadu, pēc I pasaules kara koris savu darbību atsāk 1925. gadā. Šobrīd kori vada diriģente Agrita Priedniece un neaizvietojama ir arī koncertmeistare Juta Dreiberga un kormeistare Sintija Pīlēģe. Koris piedalās gan vietēja mēroga norisēs un pasākumos, gan novada svētkos un Dziesmu svētkos.